Aktualności    |   Rozkład dnia   |   Kontakt  |

Grupa I
Wyczekiwany GOŚĆ zawitał

Oczywiście jak co roku, 6 grudnia w naszym przedszkolu odwiedził GRZECZNE dzieci święty Mikołaj. Jest to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie.  Oprócz prac plastycznych, dzieci przygotowały piosenkę, którą zaprezentowały przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Przyjechał do dzieci w obecności dwóch Śnieżynek.

Było bardzo wiele uśmiechów, aż żal było żegnać tak długo wyczekiwanego gościa.

 
Teatrzyk kukiełkowy „Zagubiona gwiazdka”

Dnia 1 grudnia dzieci obejrzały teatrzyk p.t."W poszukiwaniu pierwszej gwiazdki".

Dzieci zostały wprowadzone w nastrój świąteczny i w oczekiwaniu czekały na szczęśliwe zakończenie bajki.

 
Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd.  A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.   Bardzo miłą niespodzianką była wizyta DUŻEGO MISIA,  to chyba sprawiło największą radość i wiele uśmiechów na twarzach dzieci.

 
Tańce narodowe

Dnia 15 listopada w naszym Przedszkolu odbył się pokaz polskich tańców narodowych. Dowiedzieliśmy się, że to; kujawiak, mazur, oberek, krakowiak i polonez.

Taniec towarzyszył człowiekowi od najdawniejszych czasów. Był i jest obecny we wszystkich społecznościach i kulturach świata. Jest elementem obrzędów, rytuałów, obyczajów związanych z wierzeniami, czy tradycjami narodowymi i regionalnymi.

 
Dzień Niepodległości

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w sali gimnastycznej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci, gości oraz personel przedszkola. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z grupy IV oraz dzieci uczestniczące na kółko historyczne  zaprezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne. Przedszkolaki  z kółka historycznego złożyły również kwiaty na Pomniku 28. Pułku Strzelców Kaniowskich. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 
Pasowanie na Przedszkolaka

W listopadzie, a dokładniej 8 o godzinie 9.30 najmłodsze dzieci wzięły udział w uroczystości Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci w odświętnych strojach pięknie zaprezentowały program artystyczny wszystkim zaproszonym gościom, min. recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Maluchy były pogodne, radosne a co najważniejsze dumne, że zostały prawdziwymi przedszkolakami.

Pani dyrektor za pomocą Magicznego ołówka dokonała pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki.

Kolejnym punktem uroczystości był słodki poczęstunek, na którym nie zabrakło miłej i radosnej atmosfery.

 
Z Ekologią na co dzień

W grupie I 20 października odbyły się zajęcia ekologiczne.  Dzieci uważnie słuchały jak należy dbać o naszą ziemię i o potrzebie segregacji śmieci. Przedszkolaki mogły wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Samodzielnie segregowały śmieci do przygotowanych przez Panią pojemników. Dzieci wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem naturalnych barwników.

 
OGÓRKI ZJADAMY I HUMORKI MAMY

W  czwartek  13 października obowiązywał  w  naszej grupie   strój  zielony -  w związku  z  dniem  OGÓRKA.  Z  tej  okazji  wszyscy przynieśli  z  domu ogórki :  duże,  małe,  grube,  chude,  proste,  zakrzywione.  Jedno  miały wspólne - były  absolutnie  zielone.  I okazało się, że wszystkie  przedszkolaki bardzo  lubią  ogórki.W  tym  wyjątkowym  dniu  nie  zabrakło  zielonych  atrakcji !!!  Dzień  był  pełen  niespodzianek.  Dzieci  uczestniczyły w  zabawach ruchowych, rozwiązywały  zagadki  słowne  i  obrazkowe,  a  także dotykowe i smakowe, śpiewały  piosenki  oraz  tańczyły.  Z  wielką  ochotą stworzyły z najdłuższego ogórka -  stworka. Oczywiście został wybrany najbardziej zielony KRÓL i KRÓLOWA.

 
WARSZTATY ADAPTACYJNE

Dnia 21.09.2016 r. w środę w naszej grupie odbyły się warsztaty adaptacyjne.   Dzieci wraz ze swymi rodzicami uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez swoje Panie. W obecności rodziców, dzieci miały okazję bliżej się poznać, wspólnie się pobawić i zdobyć nowe doświadczenia społeczne, oswoić się z ze swoją salą i panującymi w niej zasadami.

Rodzice są niezwykle ważną częścią całego procesu adaptacyjnego, ponieważ włączają dziecko w przystosowanie do nowego środowiska. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za efektywną współpracę, która ułatwi dziecku radosne wkroczenie w świat grupy przedszkolnej.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a uśmiechy na twarzach dzieci i rodziców świadczyły o dobrej zabawie.

 
PRÓBNA EWAKUACJA

Dnia 27. 09. 2016 r. w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i inne pomieszczenia pozostały puste. W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci.

 


Strona 3 z 4

Kontakt