Aktualności    |   Rozkład dnia   |   Kontakt  |

Grupa I
BAL KARNAWAŁOWY 2017

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.Tak też było u nas.

W dniu 23.02.2017r. w naszym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok !

 
Teatrzyk "KOZUCHA KŁAMCZUCHA"

Do naszego przedszkola we wtorek 7 lutego 2017 r. zawitał teatrzyk. Tym razem dzieci obejrzały przedstawienie pt."Kozucha Kłamczucha". Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały widowisko, oceniając zachowania głównej bohaterki. Przedszkolacy nie tylko byli widzami, ale także brali czynny udział w przedstawieniu, pomagając głównym bohaterom, za co zostały nagrodzone brawami. Obserwując postępowanie Kozuchy, nauczyły  się ,że kłamstwo nie popłaca i ma " ma krótkie nogi".

Liczymy więc, że będą o tym długo pamiętały ;)

A morał z bajki taki :

„Niech też nie kłamią przedszkolaki,

bo kłamstwo, bo kłamstwo

krótkie ma nogi,

nie kłamcie bo mogą

wyrosnąć  Wam rogi”.

 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie  dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, dnia 11 stycznia 2017 r. odbyło się uroczyste przedstawienie świąteczne "Jasełka”. Były piosenki, wierszyki.

Miłą niespodzianką była inscenizacja – „Kłótnia czterech babć” w wykonaniu mam dzieci, które bardzo wzruszało gości.  Mali i duzi artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi laurkami i  upominkiem. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem tego spotkania był słodki poczęstunek. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

 
OGŁOSZENIE

Dnia 23 lutego 2017 roku (czwartek) odbędzie się BAL KARNAWAŁOWY w przedszkolu. Prosimy rodziców o przygotowanie stroi i przyniesienie tego dnia rano.

 
Kiermasz bożonarodzeniowy w Oddziale I

Nawiązując do tradycji przygotowywania ozdób świątecznych, w grudniu we wszystkich oddziałach przedszkolnych odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się piękne, własnoręcznie wykonane przez przedszkolaków, ich rodziców i pracowników przedszkola bożonarodzeniowe dekoracje, m.in.: choinki z makaronu, z włóczki, stroiki, aniołki z masy solnej, bombki i przepyszne pierniki,  itp.

Wykonanie ozdób wspólnie z rodzicami przyniosło dzieciom wiele radości i zabawy, a jednocześnie umiliło i urozmaiciło wspólnie spędzony czas. Stoiska z ozdobami cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci , a także rodziców.

Wszystkim rodzicom z oddziału I pragniemy podziękować za wspaniałe ozdoby i  wszelką pomoc w organizacji kiermaszu.

 
Spotkania czytelnicze w grudniu

GRUDZIEŃ - Spotkania czytelnicze pod hasłem „RODZICE CZYTAJĄ- DZIECI SŁUCHAJĄ” W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII: CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

Głównym celem tych spotkań jest popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz zachęcanie rodziców do współpracy. Spotkaniom towarzyszy zazwyczaj niezwykle miła, ciepła atmosfera. Godziny spotkań dostosowujemy do możliwości rodziców.

Serdecznie dziękujemy za spotkania w miesiącu grudniu: P.Monice - mamie Olivierka, P.Paulinie - mamie Karolka, P. Justynie - mamie Zuzi, P. Grażynce - mamie Madzi.

 
Jasełka w przedszkolu

W dniu 22 grudnia dzieci z grupy IV 5 - latki przedstawiły jasełka dla wszystkich przedszkolaków i pracowników przedszkola. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie wszystkich w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci występowały w pięknych strojach aniołków, Józefa, Maryi, króli i pasterzy, pięknie śpiewały kolędy i recytowały przygotowane wierszyki.

 
Jasełka w ODDZIALE I

W środę, 21 grudnia o godzinie 9.30 w naszej grupie I  odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez najmłodszych przedszkolaków. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci   z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.

Maluszki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Skromne prezenty oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

 
Spotkanie ze stomatologiem

W dniu 15 grudnia 2016 roku odwiedziła nas pani stomatolog z DENTAL-MED., która opowiedziała, co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby: jak należy się odżywiać, jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów, kiedy trzeba odwiedzić gabinet stomatologiczny i dlaczego nie należy się bać dentysty.

Pani „dentystka” pokazała dzieciom model uzębienia, na którym zademonstrowała dokładny sposób czyszczenia zębów.

Na zakończenie przedszkolaki mogły się poprzytulać do maskotek zamieszkujących w gabinecie, a także otrzymały od pani stomatolog upominki w postaci: pasty do mycia zębów, szczoteczki i bonu upominkowego.

Dzieci za cenne wiadomości oraz miłe spotkanie podziękowały i obiecały dbać o swoje ząbki.

 

 


 
Zajęcia koleżeńskie

Dnia 8 grudnia odbyły się zajęcia pod tytułem " Zabawy klockami”.  W każdym miesiącu odbywają się w naszym przedszkolu zajęcia koleżeńskie, dzięki którym my jako nauczycie możemy uczyć się czegoś nowego, a i dzieci są obeznane z obecnością na zajęciach innych nauczycieli, a także Panią Dyrektor. Tym razem obserwowano zajęcia w naszej grupie 3-latków, które prowadziła P. Iwonka. Dzieci rozpoznawały, rozróżniały i nazywały podstawowych kolory: czerwony, niebieski, żółty. Bardzo dobrze poradziły sobie z segregowaniem klocków według jednej cechy np. koloru, wielkości.

Dzieci wykazały duże zainteresowanie tymi zagadnieniami, były bardzo skupione na wykonywaniu zadań, a przy tym doskonale się bawiły. Myślę, że każdy z obecnych nauczycieli wyniósł z tego zajęcia wiele dobrego dla siebie.

 


Strona 2 z 4

Kontakt